Yeni Honda CR-V

Yeni Honda CR-V

Yeni Honda CR-V modern, sportif ve kaslı yapısıyla dikkatleri üzerine çeken bir SUV.

Yeni Honda CR-V tamamen yenilenen modern ve sportif tasarımıyla dikkat çekiyor. Ülkemizde sadece otomatik versiyonu satışa sunulan Yeni Honda CR-V' de 1.5L DOHC VTEC direk enjeksiyonlu turbo benzinli motor kullanılmış. CVT - Sürekli Değişken Şanzımanla birlikte sunulan bu motor bize 193 PS güç ve 243 Nm tork sunuyor. Aynı zamanda Honda CR-V'nin otomatik şanzımana sahip2,0L İ-MMD Excutive+ Hybrid versiyonu da mevcut.

1.5L VTEC motora sahip Yeni Honda CR-V' nin 3 farklı donanım paketi mevcut ; Elegance, Excutive ve Excutive +

Yeni Honda CR-V yi artık 7 koltuklu opsiyonuyla da satın alabilirsiniz. Kalabalık bir aileye sahipseniz 7 koltuklu Yeni Honda CR-V tam size göre. Yeni CR-V' nin 7 koltuklu versiyonunda orta sıradaki koltuklar ileri geri hareket edebilmekte. Bu sayede orta ve arka koltukların diz mesafesini isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

 Yok denecek kadar küçük olan şaft tüneli ise orta koltukta oturan kişinin rahat etmesine yardımcı oluyor.

İnceltilmiş A sütunu sayesinde çok daha iyi bir görüş açısına kavuşan Honda CR-V, eller serbest bagaj kapağı ile işlevsellik, aktif gürültü önleme sistemi sayesinde ise daha sessiz ve konforlu bir kabin sunuyor. Honda Isıtmalı deri direksiyon simidi, ısıtmalı ön koltuklar ile sürücüsüne konfor sunarken ısıtmalı arka koltuklarla yolcularını da ihmal etmeyen bir SUV sunuyor.

Yani Honda CR-V'nin aks mesafesi eski nesle göre biraz daha uzatıldı. Bu sayede iç mekanı daha da genişledi. Yeni Honda CR-V aynı zamanda 561 L gibi oldukça büyük bir bagaj hacmine sahip. Arka koltuklar tek dokunuşla katlanabiliyor ve bagaj hacminiz daha da genişliyor(1123L).Yeni Honda CR-V de renkli 7 inch TFT LCD ekran ve yakıt tasarrufu sağlayan ECON fonksiyonu standart olarak sunuluyor.

Bir Honda teknolojisi olan PGM-FI (Programlanmış Yakıt Enjeksiyon Sistemi) sayesinde yakıt ekonomisi sağlayan Yeni Honda CR-V şehir içi 8.6 L/100 km, şehir dışı 6.2 L/100 km ve ortalama 7.1 L/100 km yakıt tüketiyor. Maksimum hızı 200 km/sa olan Yeni CR-V nin  0-100 km/s hızlanması ise 10 saniye.

Yeni Honda CR-V,  arazide ve kötü yol koşullarında sürüş güvenliğini ve kalitesini arttıracak 4X4 elektronik kontrollü gerçek zamanlı 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip. Bu sayede her türlü arazi koşullarında ve kaygan zeminlerde rahatça ilerleyebilecek yetenekte.

Frene sert basıldığında kendiliğinden yanan dörtlüler ve gerilen emniyet kemeri, Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Şeritte Tutma Asistanı, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi, Şerit Koruma Destek Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Akıllı Hız Limitleyici, Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi gibi son derece zengin güvenlik donanımlarına sahip.

Dikiz aynasına yakın konumlandırılan acil durum araması (E-CALL) sayesinde tek bir düğmeye dokunarak acil durum çağrısı (SOS) yaparak yardım çağırabilirsiniz.

Honda CR-V gerçekten son derece güvenli bir otomobil. Honda CR-V aynı zamanda Euro Ncap testlerinden 5 yıldız alarak sizin ve aileniz için güvenli bir otomobil olduğunu tescillemiş durumda. 

 

Yorumlar

Daha Fazlası