Yeni Honda Civic Sedan

Yeni Honda Civic Sedan

Yeni Honda Civic Sedan spor ve klasik tasarımı kombine eden gövde yapısıyla 7'den 70'e herkese hitap eden bir otomobil.

Yeni Honda Civic Sedan spor ve klasik tasarımı kombine eden gövde yapısıyla 7'den 70'şe herkese hitap eden bir otomobil. Geniş iç mekanı ve bagaj hacmiyle(519 L) bir sedandan beklenenin üzerinde standartlar sunuyor.

honda civic bagaj ile ilgili görsel sonucu honda civic geniş iç mekan ile ilgili görsel sonucu

Yeni Honda Civic Sedan, Hondanın benzersiz i-VİTEC teknolojisine sahip üstten tek egzantrikli (SOHC)1.6 L benzinli motoruna sahip. Değişken subap zamanlamasına sahip i-VİTEC motor orta ve üst devirlerde üstün performans sağlıyor. Bu motor 125 PS güç ve 152 NM tork üretiyor. PGM-FI (programlanmış yakıt enjeksiyon sistemi) sayesinde 6.5 L/100 km gibi bir yakıt ekonomisi sunuyor.

İsterseniz Hondanızı CVT şanzımanla birlikte alabilirsiniz. CVT şanzıman size şehir içi dur kalk trafiğinde rahatlık ve konfor sunarken aynı zamanda yakıt ekonomisi sağlıyor. (Ortalama 6.3L/100 km)

Eğer Hondanızı daha spor bir hale getirmek isterseniz spor paketle birlikte satın alabilirsiniz. Arka ve ön tampon alt spoyleri, bagaj spoyleri, siyah yan gövde çıtaları ve 17 inch darkhan alaşımlı jantlar ile aracınız bambaşka bir spor görünüme sahip olabilir.

Yeni Honda Civic Sedanın baz modeli olan Premium pakette bile 5'' renkli multimedya ekran standart olarak sunulurken orta ve üst paketlerde 6.2'' renkli multimedya ekran bulunmakta.

honda civic cvt şanzıman ile ilgili görsel sonucuhonda civic spor kasa ile ilgili görsel sonucu

Yeni Honda Civic Sedanın, ülkemizdeki yüksek yakıt fiyatlarına da çare olacak fabrikasyon LPG'li (premium eco, elagance eco ve excutive eco) modelleri de mevcut. Bu modellerde yakıt dolum ağzı benzin kapağıyla aynı yerde olduğundan aracın orjinalliği bozulmamış. Yine aracın ön konsolunda LPG miktarını gösteren bir yerlere yapıştırılmış gösterge de yok. LPG ile ilgili bilgiler ön kadrana entegre edilmiş durumda. Aracınızın benzinde mi LPG demi olduğunu, LPG tankındaki yakıt miktarını vb. bilgileri kadranda görebilirsiniz. Yine LPG benzin geçişlerini direksiyonun solunda bulunan bir buton ile sağlayabiliyorsunuz.

Eğer tercihiniz dizel bir Honda Civic ise 1.6 L DOHC i-DTEC motor sizi bekliyor. Bu motor 120 PS güç ve 300 NM tork üretiyor. Dizel Honda Civic 3.5 L/100 km gibi inanılması güç bir ortalama yakıt tüketimine sahip. İsterseniz dizel Hondanızı ZTEF tarafından üretilmiş 9 ileri tork konvertörlü tam otomatik bir şanzımanla satın alabilirsiniz. Otomatik Hondanın ortalama yakıt tüketimi ise 4.1 L/100km. Dizel manuel Honda Civic 10 saniyede 100 km hıza çıkarken otomatik sedan 10.7 saniyede 100 km hıza ulaşabiliyor.

Son olarak Yeni Honda Civic üretilmeye başlandığı 2016 yılında Kuzey Amerika da yılın otomobili seçildi.Yorumlar

Daha Fazlası