Neden Orijinal Honda Polen Filtresi Tercih Etmeliyim? Orijinal Filtrenin Yan Sanayi Fitreden Farkları Nelerdir?

Neden Orijinal Honda Polen Filtresi Tercih Etmeliyim? Orijinal Filtrenin Yan Sanayi Fitreden Farkları Nelerdir?

Orijinal Honda polen filtreleri sizin ve ailenizin sağlığı açısından son derece önemli bir işleve sahiptir.

Neden Orijinal Honda Polen Filtresi Kullanmalıyım?

Polen filtresi insan sağlığına direk etki eden bir parçadır. Klima çalıştırıldığında araç içerisine hava içerisindeki kirletici partiküllerle beraber bakteri, mantar,polen, araç egzozlarından çıkan kimyasal maddeler (kurum, nitro oksitler) vb. girebilir. Bu yüzden araç içerisine alınan havanın çok iyi filtrelenmesi gerekir. Buda ancak orijinal polen filtresi sayesinde olur.

Honda orijinal polen filtreleri hava içerisindeki ince toz ve kir zerreciklerini tutan bir filtre kağıdına sahiptir. Aynı zaman özel tasarımı sayesinde yan sanayi ürünlerin aksine filtre kağıdı ile çerçevesi arasından toz ve kirlerin kaçmasını engeller.

Orijinal Honda polen filtresi düşük hava direnci sayesinde hava emme verimliliği yüksektir. Kaliteli filtresi sayesinde uzun ömürlüdür. Uzun vadede çok daha ekonomiktir.

Orijinal filtre ile yan sanayi filtre arasında görünümde bir fark olmasa da filtre verimliliği açısından oldukça farklıdırlar. Yan sanayi bir filtrenin işlevini tam olarak yerine getirdiğinden emin olamazsınız. Oysa orijinal Honda filtresi size bunu garanti eder.

Orijinal Honda polen filtreleri 3 katmana sahiptir. Bu yapısı sayesinde en küçük partikülleri bile mükemmel şekilde filtreler. Çoğu yan sanayi filtre bir yada iki katmanlıdır. Küçük zararlı partikülleri filtreleyemezler.

Polen filtresinin düzenli olarak değiştirilmesi de önemlidir. Dolu bir polen filtresi havayı yeterince filtreleyemez, zamanla koku yapar, çeşitli mikroorganizmaların oluşmasına neden olur. Bu mikro organizmalar araç içinde yolculuk yapanlar için son derece zararlıdır ve çeşitli hastalıklara neden olurlar.

Polen filtresi zamanla dolar ve tıkanmaya başladığı zaman hava geçirgenliği azalır. Bu durumda aracınızın klima performansı da oldukça düşer.

Tüm bu sebeplerden ötürü uzun ömürlü, filtreleme verimi yüksek, hava direnci düşük orijinal Honda filtresi kullanmak hem cebinizi hem sağlığınızı korur.

Aracınızın polen filtresi değişim periyodunu, aracı kullandığınız ortama göre ayarlamanız sağlığınız açısından önemlidir.

Yorumlar

Daha Fazlası