Merak Edenler için 11. Jenerasyon Civic Sedan’ın Görünümü

Merak Edenler için 11. Jenerasyon Civic Sedan’ın Görünümü

Civic XI forum üyeleri Honda Civic Hatchback’ten sonra bu kez de Japon kompakt modelin diğer versiyonu olan Civic Sedan’a ait görüntüleri sızdırdı.

2021 yılı itibariyle tanıtılması planlanan yeni nesil Civic Sedan’ın görünümünde de bir takım değişiklikler mevcut. Şimdiki modelde olduğu gibi B sütununa kadar dört kapılı olan yeni jenerasyon Civic Sedan Civic Hatchback ile aynı görünüme sahipken B sütunundan sonra markanın yeni modelde farklılığa gittiğini görüyoruz. Örneğin yeni model güncel modele göre daha düz bir tavan çizgisine sahip. Ayrıca arka bölüm Civic Sedan’da uzatılmış. Benzer tasarım dili Honda’nın Insight ve Accord modellerinde de bulunuyor. Yeni Civic Sedan’ın arka ışıklandırmalarında da güncel versiyona göre farklılıklar var. Honda Sivic Hatchback’in LED stop lambaları bir şerit ile birleşiyordu. Yeni tasarımda ise LED stop lambaları bir araya gelmiyor bu anlamda da iki modelin daha farklı tasarımlara sahip olduğunu söylemek mümkün.

Tasarımında piyasada bulunan modelle benzer özellikler taşısa da Civic Sedan’da mevcut modele göre daha düz çizgilerden oluşan bir tasarım düşünülmüş. Bagaj kapağı büyüyen Civic Sedan’ın böylece boyutu da değişmiş. Yeni modelin ön ve arka bölümleri de uzun bir görünüme sahip. Bu noktada yeni nesil Civic Sedan’ın tüm parçalarında bir Accord havası olduğunu da belirtelim.

Patent görsellerine göre yaptığımız bu yorumların, gerçek modeli gördüğümüzde değişikliğe uğrayacağı da aşikar çünkü patent görselleri her zaman gerçek araca göre daha basit ve sade görünür. Bu nedenle küçük değişikliklerle ilgili kesin bir kanıya varmak zor. İncelemelerimizden yola çıkarak sadece yeni jenerasyon Civic Sedan’ın mevcut versiyonuna göre daha sade hatlardan oluştuğunu söyleyebiliriz.

Kesin bir yorumda bulunmak için Civic ailesi tarafından yapılacak lansmanı heyecanla bekliyoruz.

Yorumlar

Daha Fazlası