Honda Yeni Civic Sedan

Honda Yeni Civic Sedan

Honda Yeni Civic Sedan ve Civic Sedan Arasındaki Farklar Neler?

Honda Yeni Civic Sedan

Civic Sedan Yeni Civic Sedan olarak güncellendi. Kasa olarak çok değişiklik yapılmayan civic Sedan teknoloji anlamında yeniliklerle geliyor. Yeni Civic sedan da yeni motor seçeneği de gelmiş durumda.

Kasa olarak sadece tamponda küçük değişiklikler yapıldı ve Executive + paketinde ise öndeki krom detaylar piano black olarak yenilendi. Ayrıca Yeni Civic Sedan da 17" jant opsiyonuda bulunuyor.

Civic'te tamamen dokunmatik olan multimedya sistemi Yeni Civic Sedan'da tuşlarla da kontrol edilebilir hale geldi ve Apple Car Play özelliği eklendi.

Mevcut  1.6 litre i-VTEC benzinli ve 1.6 litre i-DTEC dizel motor seçeneklerine ek olarak 1.5 litre VTEC turbo 182 PS, 220 Nm' lik motor seçeneği eklenmiş durumda.

Yeni Civic Sedan teknolojik olarak ise oldukça yeni özelliklere sahip. Yeni CR-V den alışık olduğumuz "Honda Sensing" teknolojileri artık Yeni Civic sedan'da da bulunuyor. Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Şeritte Tutma Asistanı, Şerit Koruma Destek Sistemi. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, Düşük Hızda Takip Özelliğine Sahip Hız Sabitleyici den oluşan Honda Sensing teknolojilerini Yeni Civic Sedan'ın Executive + paketinde standart olarak satın alabilirsiniz.

Honda Semsing teknolojilerinin yanında Yeni Honda Civic'te Kör Nokta Uyarı sistemi, Çapraz Trafik Uyarı Sistemi de bulunuyor.

Geri manevra esnasında devreye giren Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, her iki yönden de yaklaşan araçları algılar ve sürücüyü olası bir tehlikeye karşı sesli ve görsel olarak uyarır.

Kör Nokta Uyarı sistemi ise kör noktada kalan araçları tespit ederek ilgili tarafın yan aynasında yanıp sönen bir ışık ve sesli uyarıyla sürücüyü uyarır. Bu sayede şerit değişikliğini daha güvenli yapmanızı sağlar.

Kısacası Yeni Civic Sedan teknolojik anlamda eksikliklerini tamamlamış ve turbo motor seçeneğiyle de performans seven kullanıcılarını tatmin etmiş durumda.

Yorumlar

Daha Fazlası