Honda Sensing Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Çalışır?

Honda Sensing Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Çalışır?

Honda Sensing nasıl çalışır yazımızda..

Honda Sensing otonom bir sürüş opsiyonudur. Bu özelliği olan araçlarda ön tamponun altında şasiye monte edilmiş radar bulunmaktadır. Bu radar dikiz aynası yanındaki kızıl ötesi kamera ile Adaptive Cruise Control (ACC) ve Şerit Koruma Destek Sistemi (LCAS) özelliğini kullanmanızı sağlar.2020 Honda Civic

Can I add Honda Sensing® to my Honda in Chicago?Bu iki özellik de aktive edildiğinde siz gaza, frene ve direksiyona dokunmadan otonom şekilde öndeki aracı takip edebilirsiniz. Vites D konumunda ya da hareketli iken takip mesafenizi en az 24.7 metre en çok da 63 metre olarak ayarladıktan sonra eğer ki yolda şerit çizgileri görünür şekilde ise Honda aracınız belirlediğiniz mesafeyi koruyarak öndeki araç hızlandığında hızlanacak yavaşladığında yavaşlayacaktır.  Tam duruş gerçekleşir ise bir tuşa ya da hafif gaza dokunarak tekrar sistemi aktive edebilirsiniz. Sürüş esnasında şeritten çıkacak olursanız sitem sizi uyaracak ve otomatik olarak tekrar şeride alacaktır. Öndeki araç eğer başka şeride geçer de kaybolursa belirlediğiniz hız limitine çıkarak o hızda yola devam edeceksinizdir.

2020 Ridgeline | Honda - BahamasAyrıca bu sitemle kör noktada bir araç varsa şerit değiştirmek istediğinizde uyarılacak ve mevcut şeridinizde yola devam etmeniz sağlanacaktır.

Yorumlar

Daha Fazlası