Honda'nın yeni elektrikli SUV'u SUV e:concept tanıtıldı.

Honda'nın yeni elektrikli SUV'u SUV e:concept tanıtıldı.

Honda e'den sonra birçok aracında elektrikli motor kullanacağı bilinen firma SUV modeli SUV e:concept ile Çin'de görücüye çıktı.

Honda, 2020 Pekin Otomobil Fuarı'nda elektrikli SUV modeli SUV e:concept'in dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Ayrıca SUV e:concept, Honda'nın Çin'de üretmeyi planladığı ilk elektrikli model olma özelliğini taşıyor. 


Honda'dan yapılan açıklamada ayrıntıları yer almasa da Honda Sensing ve Honda Connect'in en son sürümleri SUV e:concept'te yerini alacak. Honda Sensing'in tanıma, tahmin ve karar verme performansı, genişletilmiş ön kamera açısı ve 360 derece kontrol sayesinde arttırılmış olacak. Böylece SUV e:concept bütün yönlerden gelebilecek tehlikelerde uyarı verip reaksiyon alabilecek. 


SUV e:concept'in sadece dış görünüm fotoğrafları paylaşıldığı için iç görünüm hakkında henüz bilgimiz yok. Şu an iki kapı ve çerçevesiz camlara sahip olan SUV e:concept keskin dışbükey görünümü ile dikkat çekiyor. Yan ayna olmayışı bu ihtiyacın giderilmediği anlamına gelmiyor. Büyük ihtimalle kullanılacak kamera ve sensörler ile  aracın kenarları kontrol edilebilecektir. Seri üretim zamanı açıklandığında sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız. 


Hayat Honda'da...

Yorumlar

Daha Fazlası