Honda Kör Nokta Bilgi Sistemi, LaneWatch ve Çevre Görüş Sistemi

Honda Kör Nokta Bilgi Sistemi, LaneWatch ve Çevre Görüş Sistemi

Honda Kör Nokta Bilgi Sistemi, LaneWatch ve Çevre Görüş Sistemi Honda'nın geliştirdiği ileri güvenlik sistemlerindendir.

Honda Kör Nokta Bilgi Sistemi, LaneWatch ve Çevre Görüş Sistemi

Honda'nın, sürücünün görme alanını arttırmak ve kör noktaları azaltmak amacıyla geliştirdiği bu teknolojiler sürücüye daha güvenli bir sürüş ve park imkanı sağlıyor.

Kör Nokta Bilgi Sistemi

Kör Nokta Bilgi Sistemi, sürücüyü kör noktasında tespit edilen bir araca karşı uyarır. Arka tamponun içine yerleştirilmiş olan radarlar, aracın kör noktalarındaki arabaları algılar ve sürücüyü aracın yan aynalarının üstünde  uyarı ışığı ile bilgilendirir.

Eğer sürücü sinyalini  ilgili yönde etkinleştirirse, sistem sürücüye yanıp sönen bir gösterge ışığı ve uyarı sesleri ile bilgilendirir.

LaneWatch

Yolcu tarafındaki aynaya yerleştirilmiş bir kamera kullanan LaneWatch, sürücünün arka kör noktasında bulunan araçları gösterir ve şerit değiştirilirken genişletilmiş bir görüş alanı sağlar.

Çevre Görüş Sistemi

Aracın etrafına monte edilen kameralar, sürücünün aracı çevreleyen alanı görmesini sağlar.
Sistem aynı zamanda park ederken, yol kenarına çekerken, düşük görüşlü kavşaklara girerken sürücüye yardımcı olur.

Dört CCD kamera (ön ızgaraya monte edilmiş, sol ve sağ yan aynalar ve bagaj kapağı), aracın etrafını saran ve navigasyon ekranında aracın kuş bakışı görüntüsü olarak görüntülenen görüntüleri yakalar.

1.Ön kamera

2.Yan kameralar (sürücü tarafı kapı aynası / ön yolcu tarafı kapı aynası )

3.arka kamera

4.Kamera ECU


Ayrıca direksiyon simidinin dönüş açısına göre hesaplanan kılavuz çizgileri de görüntülenir.

Yorumlar

Daha Fazlası