Honda İngiltere'de Yeniden Üretime Başladı

Honda İngiltere'de Yeniden Üretime Başladı

Honda, geçtiğimiz aylarda almış olduğu İngiltere'deki Swindon tesisini kapatma kararından geri döndüğünü duyurdu.

Japonya merkezli operasyonlarını arttırmak istediğini duyuran Honda, bu amaçla İngiltere’de kurmuş olduğu Swindon tesisinin büyük bir bölümünü Japonya’ya taşımaya karar vermişti. Bazı önemli kaynaklar ise Honda’nın Civic modelinin üretiminin 2021 yılı itibariyle Tokyo’nun kuzeybatısında bulunan Yorii fabrikasında devam edeceğini konuşuyordu.

Bu konuyla ilgili yaşanan önemli bir gelişme ile karşınızdayız. Motor parçalarının tedarik sürecinde yaşanan birtakım problemler ve gecikmeler sonucu Honda aldığı karardan geri dönerek, geçtiğimiz Aralık ayında üretime ara veren Swindon tesisinin yeniden imalata başlayacağı ile alakalı resmi bir duyuru yaptı.

Dünya’yı pek çok anlamda etkileyen Covid-19 pandemisi nedeniyle ilk aşamada almış olduğu bu karardan dönen Honda, tedarik sorunlarını hafifletebilmek için hava taşımacığına yönelmişti fakat bu durumun tedarik zincirini olumsuz yönde etkilediğini görüyoruz. 

Birleşik Krallık konteyner limanlarında artan tıkanıklığın çeşitli sorunları da beraberinde getirmesiyle birlikte bu kararı alan Honda’nın Civic modelinin üretiminde bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği ise Honda severler tarafından büyük bir merak konusu. 


Yorumlar

Daha Fazlası