Honda Formula 1 Almanya Grand Prix'sinde Zirvede

Honda Formula 1 Almanya Grand Prix'sinde Zirvede

Honda Formula 1 Almanya Grand Prix'sinde liderliği Werstappen ile elde etti.

Honda Formula 1 de Zirvede

Formula 1 Almanya Grand Prix’sinde Honda’lardan Podyum Şovu yaptı. Formula 1'de sezonun 11’inci ayağı olan Almanya Grand Prix'sinde Red Bull – Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen birinci oldu. Honda’nın motor sağladığı Scuderia Toro Rosso takımından Danill Kvyat ise yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Formula 1 Heyecanı Honda İle Devam Ediyor

Dünyanın en çok izlenen motor sporları etkinliği olan Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda 11’inci yarış Almanya’da gerçekleşti. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın Almanya Grand Prix’sinde Red Bull - Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen birinci oldu. Scuderia Toro Rosso Honda takımından Danill Kvyat, olaylı yarışı üçüncü sırada tamamlayarak takımına çok önemli bir podyumu kazandırırken Toro Rosso takımının diğer pilotu Alexander Albon da yarışı altıncı sırada tamamlayarak takımına önemli puanlar kazandırdı.

Almanya Grand Prix

Formula 1’de, sezonun 11’inci yarışı Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki 4 bin 574 metrelik Hockenheim Pisti’nde 64 tur üzerinden gerçekleştirildi. Sezonun ilk 10 yarışının ardından puanını 136’ya yükselten Red Bull - Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen, Almanya’da birinci olarak bu sezonun ikinci birinciliğine ulaşıp pilotlar klasmanındaki puanını 162’ye çıkardı

Yorumlar

Daha Fazlası