Honda e İki Kategoride Red Dot Ödülü Kazandı

Honda e İki Kategoride Red Dot Ödülü Kazandı

Honda'nın tamamen elektrikli modeli dünya çapında prestiji olan Red Dot ödüllerine layık görüldü.

1955 yılından bu yana dünya çapında en iyi tasarım ürünlerini seçen "The Red Dot Award" Honda'nın şehir içi canavarı e modelini iki kategoride ödüle layık gördü.

 

Yenilik derecesi, işlevsellik, dayanıklılık ve ergonomi gibi kriterlerin bulunduğu dokuz kriter göz önüne alındığında "Honda e" öne çıkan tasarımı sayesinde en iyinin de iyisi seçilerek "Red Dot: Best of the Best 2020" ödülünü kazandı. Ayrıca akıllı ürünler üst kategorisinde de "Red Dot 2020" ödülünü kazanarak farkını ortaya koydu. 


Yeni Honda e


İlk bakışta yeni nesil araçlarda görmeye alıştığımız keskin çizgilerden uzak tasarımı ile karşılaşıyoruz. Civic uzay kasa kadar olmasa da daha sportif bir görünüm katılabilirdi. Micra'nın ilk versiyonlarındaki feminen görünüm sonucu kullanıcılarının daha çok kadın olması gibi bir durum Honda e'de de yaşanabilir.


Honda e: Elektrikli arzu nesnesi


İlk izlenim sonrası ayrıntılı baktığımızda ise bizi çok kullanışlı bir araç bekliyor. Tamamen elektrikli olan Honda e 35.5 kwh bataryası ile 315 nM tork ve 134-152 ps güç üretiyor. Tek şarjla 220 km yol alan araç 0-100 km hıza 8 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabiliyor. Araçta arkadan itiş tercih edilmiş. Yarım saat sürede %80 şarj olma hızı da dikkat çekiyor. Çok geniş ve ortalanmış bir ekran hem şoför hem de yolcu tarafından kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiş. 


2021 Yeni Honda e Kokpiti


Led farlar, dijital ekranlı yan aynalar, dijital klima, ön-arka park sensörleri, koltuk ısıtma, geri görüş kamerası, USB, Type-C, HDMI girişleri gibi özellikler sürüş konforunda iddialı olduğunu ortaya koymuş. 


Başlangıç fiyatı Almanya için 29.470 Avro, İngiltere için ise 26.160 sterlin olarak açıklandı ve 40bin ön sipariş aldı. Türkiye'deki şarj istasyonu, döviz kuru gibi etkenler göz önüne alındığında yollarımızda görmemiz biraz zaman alacak gibi olsa da biz takipte olacağız. 


2021 Yeni Honda e MenziliYorumlar

Daha Fazlası