Honda CR-V 2020 Özellikleri, Nasıldır, Alınır mı?

Honda CR-V 2020 Özellikleri, Nasıldır, Alınır mı?

Honda'nın göz alıcı SUV modelini sizler için inceledim.

Honda SUV ailesinin önemli ferdi CR-V huzurlarınızda. Günden güne artan fiyatlar araç alımını zorlaştırsa da imkanı olan SUV almak istiyor. Yüksek sürüş konforu ve keyifli kullanım insanları SUV almaya yönlendiren nedenlerden. Aynı zamanda vergi yükünün ve yakıt tüketiminin az olması da aranıyor. İlk bakışta çok da keskin olmayan çizgileri, matrix Led farları ve krom ön-arka panjur ve çıtaları göze çarpıyor. 18 ve 19 inç jant seçenekleri mevcut. Orijinal jantları eleştiriliyor ama aracın tasarımı göz önüne alındığında aslında bütünleyici ve şık duruyor. 

Aracın 1.5 V-Tec ve 2.0 hibrit motor seçenekleri var. Hepsi otomatik şanzıman ile satışa sunulmuş. Anahtarsız giriş ve çalıştırma, şeritte tutma, Adaptive Cruise Control, elektrikli ve katlanır aynalar, CVT şanzıman Executive+ için özellikler.

İç tasarımda ahşap görünüm dikkat çekiyor. Gerçekten ahşap olmayan bu parçalara dokunulduğunda çok basit bir plastik hissi veriyor. Görüntü açısından siyah deri koltuklar ve döşeme ile uyumlu olduğu söylenebilir. 


Hayalet mavi ekran ve 7 inç dokunmatik multimedya ekranı mevcut. Android Auto ya da Apple Car Play kullanılabiliyor. Ön ve arkada USB girişleri ve önde HDMI girişi var. 

Göz hizası gösterge paneli.

Isıtmalı ön ve arka koltuklar ve ısıtmalı deri direksiyon Executive+ paketlerde mevcut. Ayrıca elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu da var.  ve ayak hareketi ile açılır kapanır bagaj da bu pakette sunuluyor. 

Geniş ve ferah iç hacim açılır panoramik cam tavan ile desteklenmiş. Ayrıca 4x4 versiyonunda bile şaft tünelinin olmayışı arka koltuk oturumunu çok rahatlatmış. Gözlük kabında dışbükey bir ayna oluşu ise çocuklu ailelerin çocuklarını kontrolü için düşünülmüş çok ince bir nüans olarak karşımıza çıkıyor. 

Şehir içi ve dışı karma yakıt tüketimi ortalaması fabrika verisi 7.1. Normal kullanım ise 7.5-8 lt civarı. 0-100 km hızlanma fabrika verisi 10 saniye ama biz 9.4 saniyede ulaştık. 1600 kg bir araç için güzel sayılabilecek rakamlar. 

Yorumlar

Daha Fazlası