Honda Civic Hatchback

Honda Civic Hatchback

Honda Civic Hatchback dinamik ve spor bir tasarıma sahip 182 PS lik güç üreten son derece güçlü bir otomobil.

Honda Civic Hatchback

Honda Civic Hatchback bir aile otomobili olmasına rağmen sportif ve agresif tasarımıyla aynı zamanda bir spor otomobil görünümüne sahip. Hatchback bir aile otomobili ile spor bir otomobilin harmanlanmış hali diyebiliriz.

Bir hatchback olmasına rağmen oldukça iyi bir diz mesafesi ve bagaj hacmi sunuyor. 420 L bagaj hacmine sahip Honda Civic Hatckback rakiplerinin (Opel Astra Hatchback 360L, Volkswagen Golf 380L, Ford Focus Hatchback 341 L) oldukça önünde.

Arka amortisörlerde kullandığı çok noktadan bağlantılı bağımsız süspansiyonlar Honda Civic Hatchback' in konforunu ve yol tutuşunu üst seviyelere taşıyor.

Honda Civic Hatchback te kullanılan 1.5L DOHC VTEC motor turbo beslemesi sayesinde 182 PS güç 220 Nm tork üreterek otomobili oldukça güçlü hale getiriyor.

Honda Civic Hatchback bu güçlü motor sayesinde 0'dan 100 km'ye 8.2 saniyede çıkıyor.

Bu kadar güçlü bir motora rağmen Honda Civic Hatchback olukça iyi bir yakıt tüketimine de sahip. ECON ekonomik sürüş moduna sahip Honda Civic Hatchback şehir içi 7.7L, şehir dışı 5.0L ve birleşik 6.0L gibi ideal yakıt tüketimi değerleri sunuyor.

CVT şanzımana sahip Honda Civic Hatchback şehir içinde akıcı bir sürüş dinamiğine sahipken performans isteyenler için vitesleri direksiyon üzerinde bulunan kulakçıklardan(paddle shift) değiştirebilme imkanı sunuyor. Bu sayede önceden oranlanmış 7 ileri CVT şanzımanı daha performanslı bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca Honda Civic Hatchback performans isteyenler için "spor sürüş modu" da sunuyor. Tabi bu modda yakıt değerleriniz biraz yükselecektir.

Honda deyince ilk akla gelen tabiki akıllı sürüş teknolojileri. Honda Civic Hatcback' te Araç Denge Kontrol Sistemi, Acil Durum Fren Desteği, Acil Durum Fren Sinyalleri, Yokuşta Kalkış Desteği, Ayarlanabilir Hız Limitleyici gibi akıllı teknolojiler standart olarak sunuluyor.

Yağmur sensörü, ışığa duyarlı otomatik yanan farlar, uzaktan kumandayla katlanabilen ısıtmalı yan aynalar, uzaktan kumandalı camlar, gündüz yanan led farlar, bagaj ve tavan spoyleri, ön ve raka tampon alt spoylerleri, köpek balığı sırtı anten, çift egzoz çıkışı gibi donanımlar Türkiye de satışa sunulan 1.5 Sport modelinde standart olarak bulunuyor.

Geri görüş kamerası, çift bölgeli otomatik klima, tek dokunuşla açılabilen sürücü, yolcu ve arka camlar, 7 inch dokunmatik ekran, navigasyon, USB ve HDMİ girişleri, Bluetooth HFT telefon kiti, Honda Connect multimedia sistemi gibi teknolojik donanımlarda ücretsiz olarak sunuluyor.

Kısacası Honda Civic Hatchback hem sürüş, hem konfor, hem teknoloji  anlamında beklentilerinizin de üstünde özelliklere sahip bir otomobil.

 

 

 

Yorumlar

Daha Fazlası