Honda 0 araçların garanti süresi kaç yıl ?

Honda 0 araçların garanti süresi kaç yıl ?

Honda garanti süresi kaç yıl 4 yıl ve 6 yıllık garantiler hakkında detaylı bilgiler bu yazımızda.

Honda Garantisi Neye Göre Kaç Yıl?

6 Yıl Garanti Honda her zaman yanınızda


Honda Türkiye A.Ş. tarafından yeni Honda otomobil sahiplerine garanti kitapçığında belirtilen şartlarla sunulan 3 yıl ya da 100.000 km (hangisi önce dolarsa o an garanti biter) garanti süresinden sonra, otomobilin ilk satış tarihinden itibaren azami 6 yıl ya da 150.000 km’ye (hangisi önce dolarsa o an biter) kadar süre ile ücretsiz ve uzatılmış şartlı bir onarım menfaati sunmaktadır.

6 Yıl Garanti Süreci Nasıl Başlatılır?

6 Yıl Garanti, Honda Türkiye A.Ş. bayilerinden yeni otomobil satın alma işlemleri sırasında araç sahibi tarafından imzalanarak onaylanması durumunda geçerlilik kazanır.

Uzatılmış şartlı onarım garantisi süresi içinde araçta uzatılmış şartlı onarım garantisi kapsamına giren bir problemin ortaya çıkması halinde, belirli şartlara uygun olarak araç sahibi sadece onarım talep etme hakkına sahiptir.

6 yıl Garantinin Avantajları Nelerdir?

Honda 6 Yıl Garanti’nin sağladığı en önemli avantajlardan biri, aracın 2. el olarak satılması durumunda 6 Yıl Garanti’nin aracın yeni sahibine aynı şartlarda devrolmasıdır. Aracın 6 yıl veya 150.000 km garanti kapsamına girebilmesi için gerekli tüm periyodik bakımlarının Honda Türkiye A.Ş. Yetkili Servisleri'nde ve eksiksiz yapılmış olması gerekmektedir.

LPG'li araçlar Honda Garantisi Kapsamında Mı?

Honda Türkiye A.Ş. tarafından fabrika çıkışlı olarak LPG'li olarak üretilen (Civic Eco model) araçlarda aracın uzatılmış şartlı onarım garantisi devam eder. Honda Türkiye A.Ş. tarafından takılmamış olan tüm LPG sistem montajları aracın uzatılmış garanti şartlarının geçerliliğini yitirmesine neden olur.

Yolda Kaldım Honda Garantisi Kapsam Dahilinde mi?

Orijinal garanti süresi ve şartları dahilinde araç sahiplerine yolda kalma sebebinin garanti kapsamında olması durumunda ücretsiz ve diğer hallerde ücreti mukabil sunulan 7 gün 24 saat yol yardım hizmeti (Honda Aktif Yardım) uzatılmış şartlı onarım garantisi süresince de uzatılmış şartlı onarım garantisi kapsamında olması şartlarıyla ücretsiz ve diğer durumlarda ise ücretli sunulmaya devam edecektir.

4 Yıl Garanti

4 Yıl Honda Garantisi

· 4 yıl Honda garantisi, 2 yıl yasal garanti sonrası + 2 yıl Honda Motosiklet şartlı onarım garantisidir.

· Geçmişe yönelik bir uygulama yapılmamaktadır.

· 27 Şubat 2014 tarihinden sonra faturası kesilen 200 cc ve üzeri motosikletlerde geçerlidir.

· Ayrıntılı bilgi için Honda Yetkili Satıcıları'na başvurunuz.

Yorumlar

Daha Fazlası