3. Seviye Otonom Sürüş Teknolojisi Japonya’da Kullanıma Sunuldu

3. Seviye Otonom Sürüş Teknolojisi Japonya’da Kullanıma Sunuldu

3. Seviye Otonom Sürüş Teknolojisi Japonya’da Kullanıma Sunuldu


Honda, 2020’nin Kasım ayında yaptığı duyuru ile Japonya’da 3. seviye otonom sürüş teknolojisi için gerekli başvurusunun kabul edildiğini açıklamıştı. Ardından firmanın Legend adlı sedan modeli Japonya’da, 3. seviye otonom sürüş özelliği ile donatılmış şekilde satılmaya başlandı.


3. seviye otonom sürüş özelliğinin Honda Legend’ın EX adlı donanım paketinde, Honda Sensing Elite adlı özellik paketiyle birlikte sunulduğu belirtildi. Yani mevcut Honda Sensing paketlerinin en gelişmişi şu an Japonya’da müşterilere sunuluyor.


Honda Sensing Elite adlı bu gelişmiş paketteki Traffic Jam Pilot özellik, yoğun trafikte aracın kontrolünü yani hızlanma, frenleme ve direksiyon manevralarının tümünü devralıyor. Bu özelliğinde oldukça kaliteli ve sorunsuz bir sürüş gerçekleştireceğini belirtebiliriz.


Traffic Jam Pilot adlı bu özelliğin geliştirilmesi sırasında 10 milyondan fazla gerçek dünya simülasyonunun gerçekleştirildi ve bu sisteme sahip test araçlarıyla testler esnasında 1.3 milyon km. kadar yol yapıldı.Dünyada Bir İlk

Honda, Legend modeline 3. seviye otonom sürüş özelliği eklemesi ile dünyada bu özelliği seri üretim bir araçta ilk kez sunan marka olmayı da başardı. Bu özellik şimdilik sadece Japonya’daki Honda Legend’larda sunuluyor ve satışlarda da belli bir limit bulunuyor.
Yorumlar

Daha Fazlası