2020 Model Honda Civic Executive Plus Nasıldır, Alınır mı?

2020 Model Honda Civic Executive Plus Nasıldır, Alınır mı?

Civic'in en dolu modelini sizler için deneyimledim.

Honda Civic Executive Plus, Otomatik Şanzıman (CVT), 1.5 Turbo, 182 beygir Performans Durumu.

Aracımız executive pakete ek olarak Honda Sensing özellikli. Daha önceki yazılarımda Honda Sensing'i ayrıntılı biçimde anlatmıştım. Arzu edenler https://hayathonda.com/makale/honda-sensing-nedir-ne-ise-yarar-nasil-calisir_105 linke tıklayabilirler. Elegance ve Executive paketlerin ayrıntılı linki de https://hayathonda.com/makale/honda-civic-elegance-eco-lpg-ozellikleri-ve-executive-eco-lpg-karsilastirmasi_103 burada. 


Gelelim turbo motor aracımıza. CVT şanzıman ne kadar performanslı olabilir ki diye düşünenlere aracı sürmeden karar vermemelerini öneririm. Spor modda tam gaz yüklendiğinizde araç 0-100 km hıza 8,2 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca azami hız fabrika verisinde 200 olmasına rağmen ben 206 km tecrübe ettim.


Aracınızı çok atik kullanmak için F1 kulakçıklar hazır. Siz manuel olarak ne kadar düşük vitese inerseniz inin araca zarar vermeyecek şekilde düşüşlere izin veriyor. Örneğin 140 km hızda aniden hızlanmak için F1 paddle shift ile vitesi düşürdünüz ve sitem 4.vitese geçti. Tekrar tıkladığınızda hızının 170 km ulaştı ise isteseniz de 3.vitese düşemezsiniz. Motor devrine uygun vites muhtemelen 5 olacaktır. O nedenle kulakçıları gönül rahatlığı ile kullanın çünkü isteseniz de aracınıza zarar veremezsiniz. Spor moda vites ile geçiş yaptığınız için ayrıca bir şeye dikkat etmeniz gerekmiyor zaten.


Yüksek performanslı, dengeli, yola iyi tutunan, yeni teknolojilerin entegre olduğu bir araç arıyorsanız Civic tam size göre..

Yorumlar

Daha Fazlası